e-ZDROWIE

Przykłady wykorzystania COMARCH beacon

Scentralizowana informacja o pacjencie w wersji cyfrowej

Wiele szpitali zaczęło już zastępować tradycyjne wykresy przy łóżkach pacjentów tymi cyfrowymi, dając lekarzom i pielęgniarkom możliwość łatwego przeglądania informacji o pacjencie przy pomocy tabletów czy smartfonów. Takie rozwiązanie zapewnia szereg korzyści, takich jak gromadzenie informacji o pacjencie w jednym miejscu, zapobieganie traceniu danych oraz większą kontrolę dostępu do nich. Wprowadzając dodatkowo rozwiązania wykorzystujące BLE do tego typu systemu, lekarze mogą automatycznie otrzymywać dane pacjenta zaraz po wejściu do danego pomieszczenia, co wpływa na poprawę efektywności pracy lekarza oraz procesu leczenia pacjenta. Może to również zwiększyć komfort prywatności pacjenta, dzięki bardziej restrykcyjnemu dostępowi do informacji o stanie jego zdrowia.

 

Łatwa nawigacja po kompleksie szpitalnym

Jedną z najbardziej oczywistych korzyści płynących z technologii nadajników opartych na BLE jest nawigacja wewnątrz budynku czy całego obszaru szpitalnego. Nadajniki wykorzystujące GPS nie działają wewnątrz budynków, gdzie nie dociera silny sygnał z satelity. Umieszczenie na terenie całego szpitala nadajników z technologią BLE pomogłoby pracownikom i gościom trafić we właściwe miejsca. Urządzenia wraz z aplikacją mogłyby nawet określać z maksymalną dokładnością, w którym miejscu znajduje się pacjent lub kierować go we właściwą stronę – do przychodni, sal diagnostycznych czy miejsca zaparkowania samochodu na parkingu przyszpitalnym. Aplikacja może być także wykorzystana w celu zapewnienia informacji kontekstowej dla pacjentów, takich jak czasy oczekiwania na wizytę, wyniki badań, ważne wskazówki lub instrukcje.

Automatyczna rejestracja stałych pacjentów

Wykorzystanie beaconów może pomóc w zmniejszeniu ruchu przed stanowiskiem obsługi pacenta poprzez automatyczną rejestrację stałych pacjentów. Pacjenci, którzy często i regularnie pojawiają się w szpitalu na badaniach kontrolnych czy zabiegach (np. chemioterapia, dializa), mogą korzystać z aplikacji, która automatycznie odnotuje ich pojawienie się i dostarczy pełną informację o tym, gdzie się kierować, jaki jest czas oczekiwania i kto wykona zabieg.

 

Napisz do nas

Nasi specjaliści zawsze są gotowi pomóc